Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                          

Původ: Mladší příbuzný grejhaunda, který vznikl jeho křížením s teriéry po roce 1830. Cílem bylo získat menšího, obratnějšího a méně náročného psa, jehož by bylo možné použít pro sportovní chytání králíků na uzavřené závodní dráze - oblíbený sport nižších vrstev.

Vipet - Autor:Martin Smrček 

Popis: Středně velký, velmi elegantní a harmonicky stavěný hladkosrstý chrt. Hlava dlouhá, úzká, směrem k čenichu se zužující, s mírně naznačeným stopem. Čelisti silné a suché. Oči oválné, živého výrazu. Uši složené dozadu, tvaru růžového lístku, malé a jemné. Krk dlouhý, svalnatý, elegantně klenutý. Končetiny rovné, nepříliš široké, silné. Tělo s velmi hlubokým hrudníkem, delším, pevným a širokým hřbetem, s klenutými, mohutně osvalenými bedry. Ocas dlouhý, lehce prohnutý, nikdy nenesený nad úrovní hřbetu. Srst krátká, jemná, přiléhající. Zbarvení: jakékoliv včetně kombinací.

Charakteristika: Tento pes mimořádně ušlechtilého zjevu se ve srovnání s většinou ostatních chrtů vyznačuje otevřenější a přátelštější povahou. Je veselý, hravý a mazlivý, snadno se přizpůsobí každému vhodnému prostředí. S jeho výchovou nebývají problémy.

Zvláštní nároky: Potřebuje hodně pohybu, nejlépe na dostihové dráze. Musí být ubytován uvnitř.

Užití: Dříve i dnes sportovní dostihový pes, zároveň však i velmi příjemný a poměrně nenáročný společník.

Výskyt: Patří k nejčastěji chovaným chrtům, také na dostizích se s ním setkáváme po grejhaundech nejčastěji.

Možná záměna: S italským chrtíkem, který však je nejen menší, ale také výrazně křehčí a jemnější.

pes12-13kg47-51cm
fena12-13kg44-47cm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář